WSZYSTKO O FEROMONACH

FEROMONY FAQ

Prezentowane tutaj porady i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z dziedziny feromonów powstały, żeby nasi Klienci mogli cieszyć się pełną wygodą i wiedzą przy wyborze odpowiedniego dla nich środka i znaleźli rozwiązanie swoich rozterek, związanych z zakupem oraz stosowaniem feromonów.

Czym są feromony?

Feromony to niezwykłe, bezwonne substancje, które występują naturalnie w środowisku. Produkują je rośliny, zwierzęta oraz my – ludzie. Wydzielane są na zewnętrznych częściach organizmu, tj. na skórze. Stanowią pewnego rodzaju środek komunikacji niewerbalnej, która odbierana jest przez zmysł węchu. Jest to najważniejsze narzędzie używane przez zwierzęta podczas okresu godowego. Służą do zlokalizowania osobnika płci przeciwnej z większej odległości oraz zwabienia go w celu reprodukcji i przedłużenia gatunku. Zazwyczaj samcem alfa zostaje nie osobnik najsilniejszy i największy, a ten o najmocniejszych feromonach. Warto zaznaczyć, że niektóre gatunki mogą wyczuć potencjalnego partnera z odległości sięgającej nawet do 3 kilometrów! Ludzie na przestrzeni tysiącleci nie przestali produkować feromonów, jednakże ich skuteczność i działanie uległy degradacji. W wyniku ewolucji przestaliśmy korzystać z tego specyficznego języka w sposób świadomy, co nie znaczy, że nasz mózg podświadomie nie reaguje na te informacje. Ludzkość wykorzystując narzędzia, otrzymane dzięki nauce i technologii, w warunkach laboratoryjnych stworzyła syntetyczne odpowiedniki naturalnych feromonów. 

Jak działają feromony?

Ludzie często określają feromony, jako tajemnicze, magiczne substancje działające na szósty zmysł. Wynika to z nieświadomości. My – ludzie – posiadamy narząd nosowo-lemieszowy, zwany również VNO. Wiedza na ten temat nie była dokładnie zgłębiana, dlatego wcześniej nie było to pewne, natomiast teraz wiadomo, że VNO jest obecny zarówno u zwierząt jak i ludzi. Narząd nosowo-lemieszowy jest odbiornikiem różnych feromonów. Fakt, tradycyjny węch również bierze udział w tym procesie, jednak nie można zapominać o obecności VNO. Ta wiedza sprawia, że naukowcy są w stanie  wytworzyć feromony syntetyczne z niezwykłą precyzją.

Feromony to substancje, które oddziałują na otoczenie, ale też na osobę stosującą je. Pomagają zwiększyć pewność siebie i polepszyć oraz ugruntować swoją pozycję w grupie. Sprawdzą się niezwykle dobrze podczas flirtu – osoba płci przeciwnej będzie bardziej zainteresowana i bardziej chętna do nawiązania kontaktu. Flirt to nie wszystko. Feromony syntetyczne pomagają również w pracy. Sprawiają, że osoba je stosująca jest bardziej godna zaufania i przez większą pewność siebie, łatwiej osiąga sukcesy.

Kto sięga po feromony?

Najczęściej są to osoby nieśmiałe. Ludzie, którzy mają problem z otworzeniem się i nawiązaniem relacji z osobami płci przeciwnej oraz ci, którzy w życiu zawodowym nie osiągają celów zgodnie ze swoimi założeniami. Łatwo popadający w konflikty, bojący podjęcia się pewnych kroków,  które pomogłyby im w życiu prywatnym. Jest też druga strona medalu. Po feromony sięgają również ci, którzy doskonale wiedzą, czego chcą, a syntetyki stanowią narzędzie, żeby mogli szybciej osiągać swoje cele. Osoby, które chciałyby jeszcze bardziej zwiększyć swoją skuteczność.

Co za tym idzie – nieważne, na jakim etapie życia lub świadomości znajduje się dany człowiek – feromony syntetyczne mogą okazać się przydatnym ułatwieniem!

Jak stosować feromony?

Odpowiedź na to pytanie zależy w głównej mierze od człowieka, który je stosuje. Jest to o tyle ważna kwestia, że trzeba poświęcić moment na przetestowanie specyfiku. Na jednym człowieku najlepiej zadziała jedna kropla, na drugim dwie. Zazwyczaj jest tak, że zależnie od opakowania, jakie dostarcza producent – powinno się zaaplikować 1-2 krople/ psiknięcia. Feromony najczęściej stosuje się bezpośrednio na skórę. Ich efekt utrzymuje się przez około 6 godzin, po czym się ulatnia się. Warto zwrócić uwagę również na to, jakie stężenie mają dane produkty feromonowe. W końcu od tego również będzie zależał sposób aplikacji. Specyfik w postaci koncentratu, powinno się wetrzeć w skórę  w okolicach szyi, nadgarstków, za uszami, czy też w okolicach ust i nosa (wydychane powietrze pozwala na ich szybsze rozprzestrzenianie się) . W celu zwiększenia efektu powinno się użyć perfum w miejscach aplikacji feromonów.

Feromony występują jednak nie tylko w formie koncentratu, ale także z domieszką perfum. Wtedy aplikuje się je niczym zwyczajne pachnidła, stosowane na co dzień. Trzeba podkreślić, że powinno się stosować owe produkty według zaleceń producenta i nie przesadzić z ich ilością. Poza nanoszeniem feromonów na skórę, można je również aplikować na pościel lub ubranie. Wystarczy spryskać je mgiełką z odległości około pół metra. Na ubraniach działanie feromonów nie ulotni się po kilku godzinach, lecz po kilku dniach, dlatego trzeba pamiętać, żeby nie „dokładać” kolejnych dawek, ponieważ będzie mogło to przynieść negatywne skutki. Warto też zaznaczyć, że kiedy jest ciepło – feromony szybciej wietrzeją tj. będą działać krócej, dlatego też trzeba brać pod uwagę ten czynnik podczas użytkowania.

Czy feromony można przedawkować?

Owszem, można to zrobić. Jak było podkreślane w poprzedniej odpowiedzi – każdy powinien ostrożnie testować na sobie feromony, ponieważ to od użytkownika zależy, ile będzie trzeba ich zaaplikować. Ludzie często nie zdają sobie sprawy, co może sprawić przedawkowanie feromonów. Skutki będą zgoła inne od tych zamierzonych. Feromony działają nie tylko na płeć przeciwną. Na przykład, jeśli jesteś mężczyzną i używasz feromonów – Twoi (dla przykładu) współpracownicy będą Cię odbierać jako kogoś bardzo męskiego, godnego zaufania i naśladowania, ALE jeśli użyjesz za dużo feromonów – mogą stać się agresywni, bardzo zdystansowani, etc.

Na kobiety zadziałasz podobnie – nie będą wykazywały zainteresowania i być może poczują się zagrożone. Mało tego, jeśli użyjesz zbyt dużo feromonów i pójdziesz do jakiegoś miejsca publicznego (np. impreza w klubie, koncert, spotkanie integracyjne), ludzie zbliżający się do Ciebie mogą poczuć się zagrożeni lub staną się agresywni bez wyraźnego powodu. Ponadto możesz wyrządzić przysługę mężczyźnie obok, który tańczy akurat z dziewczyną – jeśli Twoje feromony zostaną przez nią odebrane, może ona błędnie skojarzyć ich woń ze swoim partnerem. Dlaczego? Ponieważ zapach Twoich feromonów będzie tak silny, że całe Twoje otoczenie (nawet do kilku metrów) będzie pod ich silnym wpływem i w zasadzie niemożliwe będzie zweryfikowanie od kogo pochodzi ta magiczna woń.

Czy feromony mają zapach? Jak pachną feromony?

Co do zasady feromony pozbawione są zapachu. Mimo wszystko jednak, z niewielkiej odległości i przy dużym skupieniu można wyczuć ich delikatne nuty. U mężczyzn feromony mają lekko słodkawy zapach, który później zmienia się w bardziej metaliczny. Płeć piękna ma podobnie. Odczuwane z początku nuty kwiatowe po czasie zmieniają się w cięższe, metaliczne. Jest to jednak bardzo znikomy zapach, praktycznie niewyczuwalny, dlatego często na feromony stosuje się też perfumy. Na rynku jest kilka rodzajów syntetyków. Występują produkty o różnym poziomie stężenia, dlatego nie należy się dziwić, że dwa specyfiki o tej samej objętości różnią się ceną, czasem nawet dziesięciokrotnie.

Ponadto są dostępne feromony zapachowe – tj. perfumy z dodatkiem koncentratu feromonowego. Wybierając takie pachnidła warto zwrócić uwagę na produkty PASSION for HER/HIM.

Budowa i skład feromonów

Feromony oferowane przez różnych producentów bywają niezwykle zróżnicowane. Głównymi różnicami są: ich skład oraz stężenie. Wyróżnia się siedem głównych substancji używanych przy produkcji syntetyków.

Androstenol – przynosi korzyści zarówno mężczyznom jak i kobietom. Jest substancją znacznie ułatwiającą kontakty z otoczeniem. Sprawia, że ludzie stają się bardziej rozmowni. Sprawdza się zarówno w miłości, jak i w biznesie. Jest oznaką witalności.

Androstenon – pozwala znaleźć się w centrum uwagi. Stosują go głównie mężczyźni lubiący nocne uwodzenie „na mieście”. Pozwala poprawić opinię o sobie na bardziej stanowczą i dominującą, jednak w większej dawce może wywołać agresję wśród odbiorców.

Androsteron – nie bez powodu nazwa kojarzy nam się z testosteronem. Jest to feromon typowo męski. Pomaga w zdominowaniu otoczenia, staniu się autorytetem, a ponadto daje innym odczuć bezpieczeństwo w Twoim towarzystwie. Wizerunkowo uchodzisz za osobę bardziej opiekuńczą.

Androstadienol – odpowiedni dla obu płci. U kobiet poprawia samopoczucie i zapobiega wahaniom nastroju. Mężczyźni są natomiast odbierani jako bardziej męscy. Często określa się ten feromon jako feromon miłości, ponieważ poprawia nastrój kobiety i pomaga w polepszaniu relacji w związkach.

Kopuliny – owe substancje zwiększają atrakcyjność, działają pobudzająco na mężczyzn, którzy wykazują ponadprzeciętne zainteresowanie. Kobiety stosujące Kopuliny częściej odbywają stosunki płciowe.

Estratetraenol – ten związek można skojarzyć (tak jak wcześniej przy androsteronie) z estrogenem. Jest odbierany tylko przez narząd nosowo-lemieszowy. Mężczyźni postrzegają kobietę stosującą tę substancję jako bardziej seksowną i przyciągającą uwagę. Zwiększa również podniecenie.

Oksytocyna – niesamowicie wzmaga zaufanie. Zmniejsza stres i sprawia, że uchodzimy za osoby godne zaufania. Pomaga poradzić sobie z problemem nieśmiałości. Dzięki oksytocynie jesteśmy bardziej empatyczni i otwarci.

Czy feromony to placebo?

Istnieje wiele dowodów naukowych na działanie feromonów. Rozterki związane z powyższym pytaniem są zrozumiałe. Feromony są substancjami silnie sugestywnymi. Działają na podświadomość, jednak są to substancje aktywnie wpływające na nasz organizm, dlatego trudno tutaj mówić o efekcie placebo.

Co to efekt placebo? Jest to działanie obojętne, mające odnieść jakiś skutek wyłącznie za pomocą sugestii. Dla przykładu – chorym podawano zwykłe witaminy, zamiast konkretnych leków, jednak sugestia doprowadziła do ostatecznego poprawienia stanu zdrowia.

Jak powstają feromony syntetyczne?

Proces produkcji syntetyków jest bardzo złożony i wieloetapowy. Przede wszystkim trzeba wyodrębnić feromony z innych substancji. Mają tutaj znaczenie takie procesy, jak destylacja, synteza, krystalizacja. Pokrótce: proste substancje są rozpuszczane i poddawane różnym reakcjom chemicznym.

W innym procesie trzeba przedestylować alkohol kilkukrotnie, po czym skroplić, a następnie feromony wydobyte z tego procesu zostają krystalizowane. W kolejnym kroku feromony się filtruje, dzięki czemu usuwany jest specyficzny zapach feromonów syntetycznych. Później odpowiednio waży się składniki, żeby otrzymać gotowy produkt. Wytwarzanie feromonów jest niezwykle długim procesem, który wymaga niezwykłej precyzji – stąd też wynika ich wysoka cena, kiedy produkt jest wysokiej jakości.

Które feromony są najlepsze?

To zależy od tego, czego się szuka. Warto jednak znać kilka dobrych i sprawdzonych produktów.

PASSION for HIM – męskie feromony zapachowe w postaci perfum, które są uniwersalnym rozwiązaniem, żeby polepszyć swoją pozycję społeczną. Działają dobrze w biznesie, ponieważ podnoszą samoocenę i sprawiają, że ludzie ich używający uchodzą za osoby godne zaufania i zdecydowane. Ponadto świetnie sprawdzą się we flircie. Używanie feromonów PASSION jest niezwykle sugestywne na osoby w naszym otoczeniu. Kobiety są bardziej zainteresowane i chętne do kontaktu, ponadto jako ich użytkownik będziesz miał większą kontrolę nad sytuacją. PASSION for HIM cechują się również bardzo przyjemnym, uniwersalnym i nowoczesnym zapachem.

PASSION for HER – czyli damski odpowiednik powyższego produktu. Jeśli jesteś kobietą nieśmiałą i masz opory przed uwodzeniem mężczyzn – te feromony zapachowe okażą się niespodziewanie skuteczną bronią. Ludzie w Twoim otoczeniu łatwiej Cie dostrzegą. Zwiększysz swoją pewność siebie i łatwiej Ci będzie odnosić sukcesy. Co ważne – stosowanie tych feromonów nie zmieni Ciebie – to ludzie zmienią na lepsze swoją opinię o Tobie!

Dlaczego feromony są takie drogie?

Odpowiedź na to pytanie znajduje się pod akapitem „Jak powstają feromony syntetyczne?”. Mówiąc w skrócie – proces wytwarzania jest niezwykle długi, żmudny i wymaga specjalistycznych narzędzi. Stąd wysoka cena produktu końcowego.

Gdzie kupić oryginalne feromony? Uwaga na oszustwa!

Dostępność wielu produktów na rynku sprawia, że bardzo łatwo można dać się oszukać. Wiele sklepów oferuje produkty, które zwyczajnie nie działają. Kuszą niską ceną oraz niesamowitym działaniem, natomiast po zakupie okazuje się, że był to zwyczajny „bubel”. Warto wybrać produkty, które są pewne i wysokiej jakości. W naszym sklepie czeka Cię zakup przede wszystkim bezpieczny. W ofercie posiadamy produkty z pewnego źródła. Kiedy widzisz zjawiskowo niskie ceny jakiegoś produktu w różnych sklepach – miej na uwadze, że może to być produkt podrabiany!

Opinie klientów.

Coraz więcej osób interesuje się feromonami syntetycznymi, mimo że są na rynku już dosyć długo. Ludzie przekazują sobie z ust do ust opinie o produktach – stąd ich rosnąca popularność i pozytywne opinie. I to dobrze, w końcu dlaczego nie skorzystać z tak przydatnego narzędzia, jakim są feromony?